Tekstiilist kardinad

Klassikalised kardinad

See on kõige populaarsem kardinatüüp. Klassikalises stiilis kardinad võivad koosneda kardinatest (läbipaistvad kardinad), kardinatest (paks kangas tumendamiseks) ja pelmetist (ülemine dekoratiivelement)

Prantsuse kardinad

Seda tüüpi kardinaid võib näha teatrites, restoranides, montaažisaalides ... Need on tavaline kangas, mis on kogu kardina pikkuses koondatud ühtlastesse vertikaalsetesse kangavoltidesse

Jaapani kardinad (paneelid)

Need on mitmed kindlad ühtlased lõuendid, mis ei voldi kokku, vaid liiguvad ümber akna nagu ekraan või paneel. Nende kardinate üla- ja alaosas on jäigad sisetükid, mis ei lase kardinatel voltida.

Kardinad aasadel

Need kardinad erinevad kõigist teistest räästa külge kinnitamise viisi poolest. Aasad on rõngad, mis paigaldatakse otse kardina ülaossa ja seetõttu asetatakse kardin otse karniisitorule.

Rooma kardinad

Need kardinad on lame kangaleht, mis on jagatud võrdseteks osadeks ja volditud ketiga (nagu rullod). Alumine serv võib olla sirge või lokkis

Austria kardinad

Seda mudelit aetakse sageli segamini prantslastega. Nende erinevus seisneb selles, et prantsuse kardinad hoiavad voldid alati kogu pikkuses (nii ülestõstetud kui ka langetatud asendis) ja Austria kardinad on sirge lõuend ja Austria kardinate alumises servas ilmuvad pehmed kammkarbid ainult tõstetud olek, kui nöörid tõmmatakse.

Kardinad stiilis "kohvik"

Need kardinad on väikese suurusega, need on valmistatud erinevatest kangastest, nii tiheduse kui ka värvi poolest. Seda tüüpi kardinaid saab kasutada igas toas, kuid enamasti on need nõudlikud köögis, vannitoas ja lastetoas.